Surowce stosowane do druku

W zależności od kategorii produktu udostępniamy wybór surowców i nośników na których zostanie wykonany druk.

 

Podłoża do wielkoformatowego druku solwentowego

 • Folia monomeryczna (średniookresowa) ORAJET 3164 - Samoprzylepna, miękka folia PCV, biała i bezbarwna, o grubości 100 µm, powierzchnia połysk, mat, wyposażona w transparentny klej akrylowy, permanentny. Folia przeznaczona jest do zastosowań krótko oraz średniookresowych, w grafice zewnętrznej. Karta charakterystyki produktu.
 • Folia polimerowa, kanalikowa, (długookresowa) ORAJET 3551 RA - Samoprzylepna folia polimerowa PCV, biała, o grubości 70 µm, powierzchnia połysk, wyposażona w szary, pozycjonowalny (z mikrokanalikami) klej solwentowy, permanentny. Folia przeznaczona jest do długookresowych zastosowań, również w grafice na pojazdach. Dzięki mikrokanalikom w warstwie klejowej folię można wyjątkowo łatwo aplikować bez obawy pozostawienia pęcherzyków powietrza pod folią. Karta charakterystyki produktu.
 • Folia wylewana, kanalikowa, (do zastosowań ekstremalnych) ORAJET 3951 RA - Samoprzylepna folia wylewana PCV, biała, o grubości 55 µm, powierzchnia połysk, wyposażona w szary, pozycjonowalny (z mikrokanalikami) klej solwentowy, permanentny. Folia przeznaczona jest do ekstremalnych zastosowań, w grafice na pojazdach, również w przypadku przetłoczeń. Dzięki mikrokanalikom w warstwie klejowej folię można wyjątkowo łatwo aplikować bez obawy pozostawienia pęcherzyków powietrza pod folią. Karta charakterystyki produktu.
 • Folia okienna "One way vision", (perforowana) ORAJET 3675 - Samoprzylepna, perforowana folia PCV, biała z czarnym spodem, o grubości 140 µm, wyposażona w klej solwentowy, permanentny. Średnica dziurek - 1,5 mm, obszar zadruku - 50%. Folia przeznaczona jest do zewnętrznych grafik okiennych, w tym reklam na środkach transportu. Karta charakterystyki produktu.
 • Płótno (canvas) - Matowe płótno przeznaczone do druku solwentowego jednostronnego, posiadającą specjalną powłokę, która zapewnia niezwykłą kolorystykę i rozdzielczość drukowanego obrazu, charakteryzuje się dużą wodoodpornością. Grubość - 0,425 [mm]. Karta charakterystyki produktu
 • Papier whiteback 140 g - Materiał GFIOP-140 to jednostronnie powlekany papier z dodatkiem lateksu, typu WHITEBACK, satynowy, przeznaczony do druku solwentowego jednostronnego. Karta charakterystyki produktu
 • Papier whiteback 200 g - Materiał GFIOP-212 to jednostronnie powlekany papier z dodatkiem lateksu, typu WHITEBACK, satynowy, przeznaczony do druku solwentowego jednostronnego. Karta charakterystyki produktu.
 • Papier blueback 115 g - Materiał BLUEBACK to matowy papier bilbordowy z niebieskim tyłem, przeznaczony do jednostronnego zadruku solwentowego. Niebieski kolor rewersu zasłania poprzednią grafikę bilboardu dzięki czemu można naklejać nową reklamę na starą reklamę. Karta charakterystyki produktu.

 

Podłoża do druku banerów

 • Frontlit - Przeznaczony do druku jednostronnego. Zbudowany jest z tkaniny poliestrowej powleczonej PCV. Bardzo wysoka wytrzymałość na rozdarcie. Zastosowanie jako nośnik reklamowy oświetlony od strony zewnętrznej (strona zadrukowana) światłem dziennym lub sztucznym. Poszczególne pasy frontlitu mogą być łączone poprzez zgrzewanie tworząc powierzchnię o wymiarach limitowanych tylko wytrzymałością konstrukcji nośnej banera, lub możliwościami jego zamocowania. Karta charakterystyki 440g, Karta charakterystyki 510g
 • Backlit - jest materiałem winylowym przepuszczającym i rozpraszającym światło. Przeznaczony do oświetlenia "tylnego", podczas dnia zachowuje takie same właściwości wizualne jak frontlit. Poprzez odpowiedni projekt można uzyskać efekt day/night - czyli obraz widziany podczas dnia, w nocy przy podświetleniu banera jest uzupełniany o dodatkowe elementy. Karta charakterystyki produktu
 • Blockout - Materiał przeznaczony do zastosowania wewnętrznego i zewnętrznego tam, gdzie grafika jest dwustronna i nie może się przenikać, Może mieć także zastosowanie do wyciemniania pomieszczeń hotelowych czy biurowych. Karta charakterystyki produktu
 • Siatka - Przeznaczona do dużych i bardzo dużych powierzchni reklamowych (kilkaset do tysięcy metrów kwadratowych) lub też do miejsc, gdzie zastosowanie pełnej struktury nośnika mogłoby spowodować uszkodzenie konstrukcji nośnej, lub nawet zerwanie banera poprzez działanie wiatru. Stosowana z powodzeniem jako osłona na rusztowania przy remontach budynków. Karta charakterystyki produktu

 

Nośniki do szyldów i billboardów

 • PVC spienione - ma porowatą strukturę wewnętrzną dzięki czemu jest dość lekkim materiałem. Przy dobraniu odpowiedniej grubości do wielkości planszy również wystarczająco sztywnym. Powierzchnia zewnętrzna płyt spienionych jest matowa i ma zwykle delikatną fakturę skórki pomarańczy. Zwykle nie mają ochrony UV i ich powierzchnia lekko żółknie przy długotrwałej ekspozycji. Rozmiary dostępnych płyt: 1220 x 3050, 1530 x 3050, 2030 x 3050 (mm).
 • PVC utwardzone - ma gładką i błyszczącą powierzchnię przypominającą plexi, jest stabilizowane na UV (kilkuletnia gwarancja koloru). Wewnątrz posiada tę samą strukturę jak PVC spienione. Rozmiary dostępnych płyt: 1500 x 3000, 1220 x 2440 (mm).
 • PVC twarde - W odróżnieniu od spienionego pvc materiał jest lity, bez porów (jednorodny)
  w całym swoim przekroju, znacznie bardziej sztywny i znacznie cięższy, ma powierzchnię stabilizowane na UV (kilkuletnia gwarancja koloru). Rozmiary dostępnych płyt: 1500 x 3000 (mm).
 • Polipropylen komorowy - w kolorze białym (nieprzezroczystym) charakteryzują się wysoką sztywnością (porównywalną z poliwęglanem komorowym), mając przy tym niski ciężar właściwy, co ułatwia montaż i skraca jego czas. Płyty komorowe mogą być stosowane na zewnątrz (mają ochronę UV). Lekkie, tanie, duże - zalety płyt z polipropylenu komórkowego docenione przez rynek reklamy. Rozmiary dostępnych płyt: 5 mm - 2000 x 3000, 10 mm - 3000 x 6000 (mm).
 • Dibond - Aluminiowe płyty kompozytowe składające się z okładzin z blachy aluminiowej 0,3 mm oraz wypełnienia polietylenowego. Charakteryzują się doskonale gładką powierzchnią oraz niespotykaną sztywnocią oraz stosunkowo niską wagą w stosunku do grubości płyty. Materiał bardzo trwały, odporny na warunki atmosferyczne, znakomity zarówno do produkcji tablic jak i konstrukcji przestrzennych. Umożliwia tworzenie ciekawych aplikacji reklamy wewnętrznej (w tym gadżetów) Dostępne grubości: 2 mm, 3 mm, 4 mm. Rozmiary dostępnych płyt: 4000 x 1500 (mm).

Papiery do druku offsetowego i cyfrowego

 1. Papier kredowany (powlekany) G-silk, Magno Satin, wysokiej jakości dwustronnie, dwukrotnie lub trzykrotnie powlekany, bezdrzewny papier kredowany w wersji błyszczącej lub mat. Zastosowanie: Druk wielobarwny. Papier szczególnie polecany do druku kolorowych publikacji, katalogów oraz albumów, folderów i broszur reklamowych.

 2. Amber Preprint to nowoczesny, niepowlekany papier o wysokiej białości, przeznaczony do personalizowanej korespondencji seryjnej, papierów firmowych, faktur i materiałów reklamowych. Papier spełnia wymogi standardów DIN 6723-1 i 6724-1 co gwarantuje jegoprzydatność do stosowania w czytnikach OCR , jak również zgodnie z normą PN-EN ISO 9706:2001 jest odporny na starzenie się (jest przeznaczony na dokumenty). Amber Preprint doskonale nadaje się do druku cyfrowego oraz ma gwarancję przydatności do drukarek laserowych, nawet po wykonaniu poddruku na maszynie offsetowej. Dzięki jego właściwościom stosowany jest w szybkich kopiarkach i drukarkach. Amber Preprint jest dostarczany zarówno w arkuszach, jak i w zwojach. Papier jest dostępny z certyfikatami FSCTM – The mark of responsible forestry. www.fsc.org. FSC-C012880 i PEFC.

 3. Amber Graphic to biały, niepowlekany papier graficzny, przeznaczony do druku książek, słowników, podręczników, materiałów reklamowych, broszur i katalogów, zarówno jedno-, jak i wielobarwnych. Tak szeroki wachlarz zastosowań jest możliwy dzięki bogatej ofercie gramaturowej. Amber Graphic charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami drukowymi. Amber Graphic jest dostarczany zarówno w arkuszach, jak i w zwojach. Papier jest dostępny z certyfikatami FSCTM – The mark of responsible forestry. www.fsc.org. FSC-C012880 i PEFC.

 4. Ecco Book Niepowlekany, drzewny papier objętościowy. Wyprodukowany w 100%z masy termo-mechanicznej. Charakteryzuje się dużą grubością w stosunku do gramatury oraz bardzo wysoką nieprzezroczystością. Wysoki wolumen i duża nieprzezroczystość papieru pozwalają zastosować niższą gramaturę niż w przypadku standardowych papierów offsetowych. Oznacza to mniejsze zużycie papieru, czyli niższe koszty produkcji i kolportażu.

 5. Ecco Book Lux Półdrzewny papier objętościowy o barwie kremowej i białej produkowany na bazie masy mechanicznej (ścierdrzewny i celuloza), charakteryzujący się luźną strukturą, tj. dużą grubością w stosunku do gramatury, oraz wysoką nieprzezroczystością w porównaniu do innych półdrzewnych papierów wolumenowych bardzo wysoką gładkością. Dzięki bardzo dużej zawartości celulozy oraz dobremu zaklejeniu papier idealnie zachowuje się w druku 4+4. Stella Press - papier objętościowy.

 6. One Bulk - Papier dwustronnie powlekany, matowy, drzewny o wysokiej nieprzezroczystości. Jest on szczególnie zalecany do produkcji podręczników, ćwiczeń, katalogów, magazynów, broszur, ulotek. Papier przeznaczony jest do obustronnych zadruków kolorowych. W ofercie papier dostępny w ojętości: 1,14 oraz 1,2.

  wyjątkowa gładkość i nieprzezroczystość papieru One Bulk 1,14 gwarantuje doskonały efekt w obustronnym zadruku kolorowym,

  głęboko matowa powierzchnia papieru One Bulk 1,2 jest idealną alternatywą do bezdrzewnych papierów offsetowych, gwarantując jednocześnie wysoką jakość obustronnych zadruków kolorowych,

  wysoka objętość papierów One Bulk pozwala zastosować do 20 % niższą gramaturę niż w przypadku standardowych papierów matowych typu LWC i MWC bez wpływu na grubość grzbietu publikacji,

  papiery z certyfikatem FSC® i PEFC dostępne na zamówienie.

  Zastosowanie
  Kolorowe czasopisma, katalogi, broszury, magazyny, ulotki reklamowe.

 7. Bond Paper Chamois i superwhite - kremowy lub biały papier tłoczony wzorem tkaniny jedwabnej Bond Paper to idealne rozwiązanie dla każdego biura. Szczególnie szerokie zastosowanie znajdzie tam, gdzie oprócz praktycznej strony użytkowania papieru, liczą się również jego walory estetyczne. Bond Paper świetnie nadaje się do tworzenia wszelkiego rodzaju eleganckich dokumentów firmowych - raportów, sprawozdań, czy firmowej korespondencji. To również idealny papier do produkcji ekskluzywnych, książkowych kalendarzy. Żadna, dbająca o swój wizerunek firma nie może funkcjonować bez wysokiej jakości, eleganckich papierów. Dzięki papierom Bond Paper zwykła biurowa praca może stać się prawdziwą przyjemnością.

 

Kartony do druku opakowań i materiałów POS

 1. Karton Arktika jest kartonem graficznym z białym spodem, typu GC1. Karton ten jest oparty na bazie masy chemotermomechanicznej, dzięki czemu posiada bardzo dobrą sztywność. Posiada atest żywnościowy PZH. znakomicie nadaje się do wykonywania opakowań wysokiej jakości, kart pocztowych, okładek na książki, itp. Na spodniej warstwie kartonu znajduje się warstwa celulozy bielonej, oraz pigmentowane powleczenie. Karta charakterystyki produktu.

 2. Karton Alaska jest kartonem opakowaniowym klasy GC2 ze kremowym spodem. Karton ten jest oparty na bazie masy chemotermomechanicznej, dzięki czemu posiada bardzo dobrą sztywność. Posiada atest żywnościowy PZH. Alaska znakomicie nadaje się do wykonywania pudełek opakowaniowych, szczególnie do żywności. Na spodniej warstwie kartonu znajduje się warstwa celulozy bielonej, umożliwiająca zadruk 1-kolorem. Karta charakterystyki produktu.

 

Porównanie parametrów popularnych papierów.

Nazwa papieru Gramatura
(g/m²)
Nieprzezroczystość
(%)
Białość
(CIE)
Grubość
(µm)
Niepowlekany Speed-E 80 89 146 101
Niepowlekany Speed-E 90 91 146 111
Niepowlekany  Speed-E 100 91 146 124
Powlekany błyszczący Novatech 115 94,5 125 85
Powlekany błyszczący Novatech 135 95 125 100
Powlekany matowy Novatech 115 95 100 97
Powlekany matowy Novatech 135 96,5 100 117
Powlekany, drzewny One Bulk 1.14 65 95 87 74
Powlekany, drzewny Sol Plus 1.2 80 96 94 96
Powlekany, drzewny Sol Plus 1.2 90 97 94 108
Niepowlekany Ecco Book 1.4 60 94 80 84
Niepowlekany Ecco Book 1.6 70 97 80 112
Niepowlekany Ecco Book Cream 2.0 60 92 73.5 120
Niepowlekany Ecco Book Cream 2.0 70 93 73.5 140
Niepowlekany Ecco Book Cream 2.0 80 94 73.5 160
Niepowlekany Ecco Book Cream 2.0 90 94 73.5 180

 

Folie samoprzylepne do druku naklejek


 1. Folia samoprzylepna PVC, matowa, miękka, elastyczna, nie pęka przy rozciąganiu. Powierzchnia miękka w dotyku. Klej bezbarwny permanentny akrylowy do zastosowań ogólnych na powierzchniach takich jak szkło, Abs, Ps, Pvc z wyłączeniem niepolarnych PP i PE. Temperatura aplikacji +10°C, Wytrzymałość temperaturowa -30°C/+120°. Grubość folii 80 μm, gramatura folii 110g/m2.

 2. Folia samoprzylepna poliestrowa matowa lub błyszcząca. Cienka, sztywna, nie rozciąga się. Przy próbie rozciągania będzie pękać. Klej bezbarwny permanentny akrylowy do zastosowań ogólnych na powierzchniach takich jak szkło, Abs, Ps, Pvc z wyłączeniem niepolarnych PP i PE. Temperatura aplikacji +10°C, Wytrzymałość temperaturowa -30°C/+120°. Grubość folii 50 μm, gramatura folii 71g/m2

 

 

Printhub.pl Drukarnia Online