• Wybierz format lub typ produktu, a w następnym kroku uzyskasz wycenę
Książka w oprawie miękkiej klejonej. Wnętrze wydrukowano w kolorze na papierze niepowlekanym Speed-E 90g. Książka w oprawie miękkiej klejonej. Wnętrze wydrukowano w kolorze na papierze niepowlekanym Speed-E 90g.
Książki szyto-klejone w oprawie twardej. Okładka laminowana soft-touch Książki szyto-klejone w oprawie twardej. Okładka laminowana soft-touch
Książka w oprawie twardej szyto-klejonej. Okładka laminowana, zdjęcia lakierowane wybiórczo. Książka w oprawie twardej szyto-klejonej. Okładka laminowana, zdjęcia lakierowane wybiórczo.
Książka kucharska w oprawie miękkiej klejonej, okładka wydrukowana na papierze 350g z błyszczącym laminatem Książka kucharska w oprawie miękkiej klejonej, okładka wydrukowana na papierze 350g z błyszczącym laminatem
Książka kucharska wydrukowana na papierze drzewnym powlekanym, matowym 90g Książka kucharska wydrukowana na papierze drzewnym powlekanym, matowym 90g
Książka kucharska w oprawie szyto-klejonej twardej. Papier powlekany matowy 135g. Biała kapitałka Książka kucharska w oprawie szyto-klejonej twardej. Papier powlekany matowy 135g. Biała kapitałka
Książka w oprawie twardej - instrukcja obsługi samolotu typu oldtimer. Książka w oprawie twardej - instrukcja obsługi samolotu typu oldtimer.
Książka w oprawie twardej, tasiemka czytelnicza w kolorze czerwonym. Książka w oprawie twardej, tasiemka czytelnicza w kolorze czerwonym.
Książka arabska o objętości około 1000 stron w oprawie twardej  klejonej z kapitałką i tasiemką czytelniczą. Specyficzne wykonanie książek arabskich charakteryzuje grzbiet po prawej stronie i odwrotny kierunek czytania. Książka arabska o objętości około 1000 stron w oprawie twardej klejonej z kapitałką i tasiemką czytelniczą. Specyficzne wykonanie książek arabskich charakteryzuje grzbiet po prawej stronie i odwrotny kierunek czytania.
Wnętrze książki wydrukowane w czerni na papierze Ecco Book Cream. Papier o kolorze kremowym nawiązuje do starych książek  nadając im specyficzny charakter. Oprawa miękka klejona, dzięki znacznej objętości książki poprawia znacznie jej łatwość otwierania. Wnętrze książki wydrukowane w czerni na papierze Ecco Book Cream. Papier o kolorze kremowym nawiązuje do starych książek nadając im specyficzny charakter. Oprawa miękka klejona, dzięki znacznej objętości książki poprawia znacznie jej łatwość otwierania.
Książka w oprawie twardej-klejonej wydrukowana w kolorze na papierze powlekanym 135 g. Książka w oprawie twardej-klejonej wydrukowana w kolorze na papierze powlekanym 135 g.
Książki w oprawie spiralnej są wygodne i trwałe przy intensywnym użytkowaniu. Trafny wybór oprawy dla: instrukcje obsługi, katalogi produktów, książki serwisowe. Sposób łączenia kartek umożliwia rozkładanie książki zupełnie na płasko. Książki w oprawie spiralnej są wygodne i trwałe przy intensywnym użytkowaniu. Trafny wybór oprawy dla: instrukcje obsługi, katalogi produktów, książki serwisowe. Sposób łączenia kartek umożliwia rozkładanie książki zupełnie na płasko.

Drukowanie książek na zamówienie

Zamów własne książki w oprawie ✓miękkiej ✓twardej
drukowane ✓offsetowo ✓cyfrowo od 1 sztuki.


Ile kosztuje wydrukowanie własnej książki?

Produkcja książki to złożony wieloetapowy proces. Aby uzyskać kosztorys, należy sprecyzować szereg podstawowych parametrów. Najważniejsze z nich to: nakład, oprawa, format, ilość stron, papier, druk, uszlachetnianie.

Każdy z tych parametrów wpływa na cenę książki. Podstawową zasadą jest, że zwiększanie nakładu powoduje spadek ceny jednostkowej książki. Nic tak znacznie nie obniża ceny jednej książki jak właśnie zwiększanie nakładu druku. Kolejnym istotnym parametrem jest format którego powierzchnia jest mniej więcej proporcjonalna do ceny produkcji książki. Wiąże się to głównie ze wzrostem zapotrzebowania na surowce oraz większą powierzchnią druku. Kolejnym aspektem jest sposób oprawy książki. Wybór oprawy książki jest bardzo istotny, gdyż wpływa na wygląd, trwałość i komfort użytkowania książki. Przykładowo: książka klejona będzie trudniejsza w otwieraniu niż książka szyto-klejona, która rozkłada się lepiej (kartki lepiej się odchylają na boki, książka nie zamyka się samoistnie), ale jest droższa w wykonaniu. Należy zastanowić się czy książka ma być wygodna w użytkowaniu czy wyłącznie tania. W przypadku wyboru papieru pomijając kwestię estetyczną polegającą na wyborze koloru lub rodzaju papieru, istotne jest czy papier ma być zwykły czy spulchniony. W przypadku, gdy książka posiada małą ilość stron wybierając papier zwykły książka może wyglądać jak cienki zeszyt i w ten sposób być mało efektowna. W tym przypadku warto rozważyć wybór papieru spulchnianego, który zwiększy wydatnie jej objętość i spowoduje że grzbiet będzie znacznie szerszy. Papier spulchniany charakteryzuje się większą grubością przy tej samej wadze dzięki czemu grubsza książka nie będzie ciężka. Po zastanowieniu się i sprecyzowaniu tych wszystkich parametrów książkę można wycenić w naszym serwisie za pomocą kalkulatora książki dostępnego po wybraniu formatu u góry niniejszej strony.

Porównanie parametrów technicznych
papierów oferowanych do druku książek

Papier to istotna kwestia podczas druku książki. Pod uwagę warto wziąć przede wszystkim wagę i grubość książki. Jeżeli książka posiada niewiele stron, zastosowanie papieru spulchnianego o znacznej grubości może przynieść korzystny efekt. W Przypadku książek o znacznej ilości stron, trzeba rozważyć jej znaczną wagę i objętość, w tym przypadku warto stosować papiery o mniejszej grubości i wadze. Rozmiar grzbietu w różnych typach oprawy ma swój limit dlatego kwestia jego grubości ma znaczenie. Papiery Speed-E charakteryzują się przede wszystkim wysoką białością w przeciwieństwie do papierów Ecco Book, które mają kolor naturalny lub kremowy podobny do tego spotykanego w starych książkach.

 

Nazwa papieru Gramatura
(g/m²)
Nieprzezroczystość
(%)
Białość
(CIE)
Grubość
(µm)
Niepowlekany Speed-E
8089146101
Niepowlekany Speed-E
9091146111
Niepowlekany  Speed-E
10091146124
Powlekany błyszczący Novatech
11594,512585
Powlekany błyszczący Novatech
13595125100
Powlekany matowy Novatech1159510097
Powlekany matowy Novatech13596,5100117
Powlekany, drzewny One Bulk 1.14
65958774
Powlekany, drzewny Sol Plus 1.280
96
94
96
Powlekany, drzewny Sol Plus 1.290
97 94108
Niepowlekany Ecco Book 1.460948084
Niepowlekany Ecco Book 1.6709780112
Niepowlekany Ecco Book Cream 2.0609273.5120
Niepowlekany Ecco Book Cream 2.0709373.5140
Niepowlekany Ecco Book Cream 2.0809473.5160
Niepowlekany Ecco Book Cream 2.0909473.5180Opis wybranych surowców:

 

Speed E

Papier niepowlekany, popularnie zwany offsetowym, bardzo podobny do który popularnie stosowany jest do drukarek biurowych. Jest bardzo biały dlatego nadaje się do druku zarówno w czerni jak i kolorze. Przy oprawie klejonej pozwala uzyskać bardzo silne wiązanie gwarantujac trwałość drukowanej książki.

 

Ecco Book

Niepowlekany, drzewny papier objętościowy. Występuje w wersji kremowej oraz białej. Dzięki technologicznemu spulchnieniu Charakteryzuje się znaczną grubością w stosunku do gramatury oraz wysoką nieprzezroczystością. Jego parametry pozwalają uzyskać książkę lekką nie zmniejszając jej objętości. Ten papier w szczególności w wersji cream nie nadaje się do kolorowego druku książek. Jego kremowa odmiana pozwala drukować książki przypominające swoim wyglądem te znane z przed dekad.

 

Sol Plus

Papier drzewny, powlekany, spulchniany o kolorze naturalnej bieli. Charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami nieprzezroczystości i objętości w stosunku do jego niskiej gramatury. Dzięki jego wysokim parametrom może być stosowany jako zamiennik dla bezdrzewnych papierów kredowanych o wiele wyższych gramaturach. Papier Sol Plus gwarantuje doskonałej jakości dwustronny druk w kolorze. Jego niska gramatura wydatnie wpływa na koszty druku książki.

 

Typy opraw książek

 

Oprawa miękka  - najpopularniejsza

Książki w oprawie miękkiej posiadają okładkę z papieru/kartonu o gramaturach 250-350g - (sztywnością zbliżone do wizytówki).

Oprawa twarda - wyższa cena i dłuższy czas realizacji

Książki w oprawie twardej posiadają okładkę z tektury litej grubości około 2 mm. (wysoka sztywność, nie pozwala się swobodnie wyginać)

 


 

Metoda łączenia kartek wewnątrz bloku książki

 

Szyta drutem / zeszytowa

Kartki łączone są w dwóch miejscach z użyciem drutu / zszywek. Oprawa ma zastosowanie dla książki o objętości od 8 do kilkudziesięciu stron (zależnie od grubości zastosowanego papieru). Ilość stron bloku książki musi być podzielna przez 4. Grzbiet w tej oprawie ma kształt okrągły. Książki wykonane w tej oprawie cechuje łatwa otwieralność. Oprawa szyta drutem jest najtańszą z dostępnych w ofercie drukarni.

 

Klejona

Najpopularniejszy sposób oprawy drukowanych książek. Kartki ułożone równolegle do siebie sklejane są wzdłuż krawędzi. Grzbiet książki jest prostokątny, a jego szerokość waha się w zakresie 3-50 mm. Oprawę klejoną w zależności od grubości zastosowanego papieru stosuje się przy książkach o objętości stron > 40. Książki nie osiągające grzbietu o szerokości 3 mm wymagają ze względów technologicznych zastosowania oprawy szytej. Książki wykonane w oprawie klejonej ze względu na równoległe sklejenie kartek, posiadają gorszą otwieralność niż książki szyte. W kwestii łatwości otwierania książki duże znaczenie ma również objętość książki (grubość grzbietu). Książki w oprawie klejonej o dużej ilości stron (kilkaset), gdzie szerokość grzbietu osiąga kilka cm charakteryzują się znacznie lepszą otwieralnością. W tej kwestii można przyjąć zasadę że im grubszy grzbiet tym lepiej książka się zachowuje.

W oprawie klejonej w zależności od potrzeby stosowane są dwie technologie klejenia: Na gorąco i PUR.

Hot-melt (klej na gorąco) jest najpopularniejszą metodą spotykaną powszechnie w książkach od dziesięcioleci. Istnieje wiele odmian kleju w tej technologii która jest ciągle udoskonalana. Najnowsze typy kleju na gorąco osiągają parametry elastyczności jak i trwałości zbliżone do kleju poliuretanowego co wydatnie zwiększa ich zastosowanie.
Hot-melt charakteryzuje się wysoką trwałością, spoiny klejowej i korzystną ceną i wydajnością produkcji. Jest najbardziej odpowiedni dla książek drukowanych na papierze niepowlekanym. Jego istotną zaletą jest szybkość wiązania, która następuje zaraz po wystygnięciu kleju (około 3 minut), pozwalając na dalszą obróbkę introligatorską i szybką dostawę gotowego produktu do odbiorcy.

PUR (klej poliuretanowy) - Klej utwardzany podczas reakcji chemicznej, uzyskuje wysoką elastyczność i przyczepność do wszelkich podłoży drukowych. Daje to wymierne korzyści przy klejeniu książek i katalogów w których wewnątrz zastosowano papier powlekany - kredowy.

 

Szyto-klejona

Jest to typ oprawy hybrydowej w której kartki są szyte w zeszyty 16-32 kartkowe, a następnie klejone razem w całość tworząc książkę o objętości sięgającej tysiąca stron. Oprawa szyto-klejona łączy najlepsze cechy obu wyżej wymienionych opraw szytej i klejonej. Łatwa otwieralność książki - tak jak w oprawie szytej + duża ilość stron i grzbiet szerokości do 50 mm - tak jak w oprawie klejonej.

 

Spiralna

Oprawa popularnie stosowana w różnych dokumentacjach, menu, katalogach, które będą intensywnie eksploatowane. Dzięki perforacji kartek i zastosowaniu metalowej spirali, kartki dowolnej sztywności można swobodnie przewracać mnóstwo razy bez ryzyka ich wypadania jak to ma miejsce przy pozostałych oprawach przy intensywnej codziennej eksploatacji. Brak grzbietu umożliwia przełamywanie książki w dowolny sposób. Jest to oprawa bardzo wygodna w użyciu i bardzo trwała. Możliwość wyboru spirali w różnych kolorach może stanowić dodatkową ozdobę książki. Trwałość książki w oprawie spiralnej można dodatkowo zwiększyć stosując okrągłe rogi co wykluczy ich deformację i rozwarstwianie podczas intensywnej eksploatacji.


Porównanie dostępnych opraw:

Typ oprawy
Szyta drutemKlejona
Szyto-klejona
Spiralna
Cena produkcji
•••••
Otwieralność•••••••
Gramatura papieru
60 - 350g
60 - 130g
60 - 130g
90 - 350
Objętośc stron *8 - 6040 <40 <8 <
Twałość oprawy
•••••••
Termin realizacji
•••••


•  im więcej tym lepiej

*)  zależnie od grubości papieru

 

Drukowanie książek

Zapewniamy drukowanie książek w dwóch różnych technologiach co czyni naszą ofertę elastyczną i dopasowaną do potrzeb klienta. Do nakładów od 1 do kilkuset sztuk stosowana jest cyfrowa technologia druku, natomiast w nakładach wyższych stosujemy technologię druku offsetowego. Realizujemy wydruk książek w czerń, kolorze CMYK oraz Pantone na papierach niepowlekanych, powlekanych, barwionych, objętościowych.


Personalizowane książki

Jeżeli potrzebujesz aby Twoje książki były niepowtarzalne, np. każda z nich posiadała dedykację o określonej treści, była oznaczona unikalnym kodem QR lub kreskowym, posiadała zmienną numerację, zgłoś się do naszej drukarni. Dzięki specjalistycznym technologiom oznaczymy każdy egzemplarz na okładce lub wewnątrz wg Twojego pomysłu.


Dodatki do książek

W ofercie drukarni znajdą Państwo także zakładki do książek pod adresem: https://www.drukarniaszczecin.pl/zakladki-do-ksiazek

 

Printhub.pl Drukarnia Online