• Wybierz format lub typ produktu, a w następnym kroku uzyskasz wycenę
Książka w oprawie miękkiej klejonej. Okładka laminowana folią błyszczącą. Książka w oprawie miękkiej klejonej. Okładka laminowana folią błyszczącą.
Książka w oprawie miękkiej klejonej. Środek wydrukowano w kolorze na papierze niepowlekanym Speed-E 90g. Książka w oprawie miękkiej klejonej. Środek wydrukowano w kolorze na papierze niepowlekanym Speed-E 90g.
Wydruk książki w oprawie twardej szyto-klejonej. Okładka z tektury litej grubości 2 mm. Wydruk książki w oprawie twardej szyto-klejonej. Okładka z tektury litej grubości 2 mm.
Wydruk książki w oprawie miękkiej klejonej. Okładka z papieru kredowanego 350 g o grubości 0,35 mm. Wydruk książki w oprawie miękkiej klejonej. Okładka z papieru kredowanego 350 g o grubości 0,35 mm.
Książki w oprawie spiralnej wygodne i trwałe przy intensywnej eksploatacji jako instrukcje obsługi, katalogi produktów, książki serwisowe. Sposób łączenia kartek umożliwia rozkładać książkę na płasko. Książki w oprawie spiralnej wygodne i trwałe przy intensywnej eksploatacji jako instrukcje obsługi, katalogi produktów, książki serwisowe. Sposób łączenia kartek umożliwia rozkładać książkę na płasko.
Książka wydrukowana na papierze białym powlekanym matowym 130g. Ten rodzaj papieru jest polecany do druku książek zawierających kolorowe zdjęcia pozwalając uzyskać intensywne, żywe kolory. Książka wydrukowana na papierze białym powlekanym matowym 130g. Ten rodzaj papieru jest polecany do druku książek zawierających kolorowe zdjęcia pozwalając uzyskać intensywne, żywe kolory.
Książka wydrukowana na papierze kremowym Książka wydrukowana na papierze kremowym
Książka wydrukowana na papierze postarzanym Książka wydrukowana na papierze postarzanym
Książka w oprawie twardej - klejonej. Okładka zdobiona lakierem wybiórczym Książka w oprawie twardej - klejonej. Okładka zdobiona lakierem wybiórczym
Środek książki w oprawie twardej - klejonej wydrukowany w pełnym kolorze na papierze kredowanym. Środek książki w oprawie twardej - klejonej wydrukowany w pełnym kolorze na papierze kredowanym.
Książka arabska w oprawie twardej - klejonej, czytana od prawej do lewej z grzbietem po prawej stronie. Książka arabska w oprawie twardej - klejonej, czytana od prawej do lewej z grzbietem po prawej stronie.
Książka arabska o objętości około 1000 stron w oprawie twardej  klejonej z kapitałką i tasiemką czytelniczą. Książka arabska o objętości około 1000 stron w oprawie twardej klejonej z kapitałką i tasiemką czytelniczą.
Książka wydrukowana w czerni na papierze objętościowym Ecobook Cream 70g Vol. 2.0. Oprawa klejona z okładką miękką, laminowaną. Książka wydrukowana w czerni na papierze objętościowym Ecobook Cream 70g Vol. 2.0. Oprawa klejona z okładką miękką, laminowaną.
Wydruk książki w oprawie miękkiej klejonej. Okładka z papieru kredowanego 350g o grubości 0,35 mm z laminatem błyszczącym. Wydruk książki w oprawie miękkiej klejonej. Okładka z papieru kredowanego 350g o grubości 0,35 mm z laminatem błyszczącym.
Przykładowa książka w oprawie twardej szyto-klejonej nićmi. Wnętrze drukowane na papierze bezdrzewnym kredowanym, dodatkowo pokryte lakierem. Przykładowa książka w oprawie twardej szyto-klejonej nićmi. Wnętrze drukowane na papierze bezdrzewnym kredowanym, dodatkowo pokryte lakierem.
Oprawa twarda szyto-klejona nićmi z kapitałką. Ten rodzaj oprawy pozwala łatwo rozkładać książkę niemal na płasko. Blok składa się z wielu szytych zeszytów sklejonych razem w całość. Oprawa twarda szyto-klejona nićmi z kapitałką. Ten rodzaj oprawy pozwala łatwo rozkładać książkę niemal na płasko. Blok składa się z wielu szytych zeszytów sklejonych razem w całość.

Drukowanie książek z PDF
✓offsetowe ✓cyfrowe od 1 sztuki.


Ile kosztuje wydrukowanie książki?

Produkcja książki to złożony wieloetapowy proces. Aby uzyskać kosztorys, należy sprecyzować szereg podstawowych parametrów. Najważniejsze z nich to: nakład, oprawa, format, ilość stron, papier, druk, uszlachetnianie.

Każdy z tych parametrów wpływa na cenę produktu. Podstawową zasadą jest, że zwiększanie nakładu powoduje spadek ceny jednostkowej książki. Nic tak znacznie nie obniża ceny jednej książki jak właśnie zwiększanie nakładu druku. Kolejnym istotnym parametrem jest format którego powierzchnia jest mniej więcej proporcjonalna do ceny produkcji książki. Wiąże się to głównie ze wzrostem zapotrzebowania na surowce oraz większą powierzchnią druku. Kolejnym aspektem jest sposób oprawy książki. Wybór oprawy książki jest bardzo istotny, gdyż wpływa na wygląd, trwałość i komfort użytkowania książki. Przykładowo: książka klejona będzie trudniejsza w otwieraniu niż książka szyto-klejona która rozkłada się łatwo, ale jest droższa w wykonaniu. Należy zastanowić się czy książka ma być wygodna w użytkowaniu czy wyłącznie tania. W przypadku wyboru papieru pomijając kwestię estetyczną polegającą na wyborze koloru lub rodzaju papieru, istotną kwestią jest czy papier ma być zwykły czy spulchniony. W przypadku, gdy książka posiada małą ilość stron wybierając papier zwykły książka może wyglądać jak cienki zeszyt i w ten sposób być mało efektowna. W tym przypadku warto rozważyć wybór papieru spulchnianego, który zwiększy wydatnie jej objętość i spowoduje że grzbiet będzie znacznie szerszy. Papier spulchniany charakteryzuje się większą grubością przy tej samej wadze dzięki czemu grubsza książka nie będzie ciężka. Po zastanowieniu się i sprecyzowaniu tych wszystkich parametrów książkę można wycenić w naszym serwisie za pomocą konfiguratora dostępnego po wybraniu formatu u góry niniejszej strony.

Porównanie parametrów technicznych papierów oferowanych w druku książek

Papier to istotna kwestia podczas druku książki. Pod uwagę warto wziąć przede wszystkim wagę i grubość książki. Jeżeli książka posiada niewiele stron, zastosowanie papieru spulchnianego o znacznej grubości może przynieść korzystny efekt. W Przypadku książek o znacznej ilości stron, trzeba rozważyć jej znaczną wagę i objętość, w tym przypadku warto stosować papiery o mniejszej grubości i wadze. Rozmiar grzbietu w różnych typach oprawy ma swój limit dlatego kwestia jego grubości ma znaczenie. Papiery Speed-E charakteryzują się przede wszystkim wysoką białością w przeciwieństwie do papierów Ecco Book, które mają kolor naturalny lub kremowy podobny do tego spotykanego w starych książkach.

 

Nazwa papieru Gramatura
(g/m²)
Nieprzezroczystość
(%)
Białość
(CIE)
Grubość
(µm)
Niepowlekany Speed-E 80 89 146 101
Niepowlekany Speed-E 90 91 146 111
Niepowlekany Speed-E 100 91 146 124
Drzewny Sol Plus 1.2
80
96
94
96
Niepowlekany Ecco Book 1.4 60 94 80 84
Niepowlekany Ecco Book 1.6 70 97 80 112
Niepowlekany Ecco Book Cream 2.0 60 92 73.5 120
Niepowlekany Ecco Book Cream 2.0 70 93 73.5 140
Niepowlekany Ecco Book Cream 2.0 80 94 73.5 160
Niepowlekany Ecco Book Cream 2.0 90 94 73.5 180


Opis wybranych surowców:

 

Speed E

Papier offsetowy o bardzo dobrej gładkości i jakości wykończenia powierzchni. Produkowany jest zgodnie z  normami  ISO  9002  oraz  ISO  14001  przy  zastosowaniu  najnowocześniejszych technologii.  Może  być wykorzystywany do druków, gdzie wymagana jest odporność na starzenie.

 

Ecco Book

Niepowlekany, drzewny papier objętościowy. Wyprodukowany w 100%z masy termo-mechanicznej. Charakteryzuje się dużą grubością w stosunku do gramatury oraz bardzo wysoką nieprzezroczystością. Wysoki wolumen i duża nieprzezroczystość papieru pozwalają zastosować niższą gramaturę niż w przypadku standardowych papierów offsetowych. Oznacza to mniejsze zużycie papieru, czyli niższe koszty produkcji i kolportażu.

 

Lux Cream

Wysokiej jakości kremowy, drzewny papier niepowlekany, pigmentowany o wysokiej nieprzezroczystości. Dzięki gładkiej powierzchni sprawdza się dobrze w druku 4+4. Przesyłka z pracą wydrukowaną na Lux Cream będzie lżejsza niż przesyłka z porównywalną pracą na standardowym papierze niepowlekanym. 


Sol Plus

Wysokiej jakości matowy papier publikacyjny charakteryzujący się wysoką białością i nieprzezroczystością. Papier gwarantuje doskonałe rezultaty w kolorowym zadruku dwustronnym, umożliwiając użycie niewielkich gramatur. W kolorowym druku offsetowym gwarantuje zdecydowanie lepsze nasycenie kolorów niż papiery niepowlekane.

 

Typy oprawy książek

 

Oprawa miękka  - najpopularniejsza

Książki w oprawie miękkiej posiadają okładkę z papieru/kartonu o gramaturach 250-350g - (sztywnością zbliżone do wizytówki).

 

Oprawa twarda - wyższa cena i dłuższy czas realizacji

Książki w oprawie twardej posiadają okładkę z tektury litej grubości około 2 mm. (wysoka sztywność, nie pozwala się swobodnie wyginać)

 


 

Sposoby łączenia kartek wewnątrz bloku książki

 

Szyta drutem / Zeszytowa

Kartki łączone są w dwóch miejscach z użyciem drutu/zszywek. Oprawa ma zastosowanie dla książki o objętości od 8 do kilkudziesięciu stron (zależnie od grubości zastosowanego papieru). Ilość stron bloku książki musi być podzielna przez 4. Grzbiet w tej oprawie ma kształt okrągły. Książki wykonane w tej oprawie cechuje łatwa otwieralność. Oprawa szyta drutem jest najtańszą z dostępnych w ofercie drukarni.

 

Oprawa klejona

Najpopularniejszy sposób oprawy drukowanych książek. Kartki ułożone równolegle do siebie sklejane są wzdłuż krawędzi. Grzbiet książki jest prostokątny, a jego szerokość waha się w zakresie 3-50 mm. Oprawę klejoną w zależności od grubości zastosowanego papieru stosuje się przy książkach o objętości stron > 40. Książki nie osiągające grzbietu o szerokości 3 mm wymagają ze względów technologicznych zastosowania oprawy szytej. Książki wykonane w oprawie klejonej ze względu na równoległe sklejenie kartek, posiadają gorszą otwieralność niż książki szyte. W kwestii łatwości otwierania książki duże znaczenie ma również objętość książki (grubość grzbietu). Książki w oprawie klejonej o dużej ilości stron (kilkaset), gdzie szerokość grzbietu osiąga kilka cm charakteryzują się znacznie lepszą otwieralnością. W tej kwestii można przyjąć zasadę że im grubszy grzbiet tym lepiej książka się zachowuje.

W oprawie klejonej w zależności od potrzeby stosowane są dwie technologie klejenia: Na gorąco i PUR.

Hot-melt (klej na gorąco) jest najpopularniejszą metodą spotykaną powszechnie w książkach od dziesięcioleci. Istnieje wiele odmian kleju w tej technologii która jest ciągle udoskonalana. Najnowsze typy kleju na gorąco osiągają parametry elastyczności jak i trwałości zbliżone do kleju poliuretanowego co wydatnie zwiększa ich zastosowanie.
Hot-melt charakteryzuje się wysoką trwałością, spoiny klejowej i korzystną ceną i wydajnością produkcji. Jest najbardziej odpowiedni dla książek drukowanych na papierze niepowlekanym. Jego istotną zaletą jest szybkość wiązania, która następuje zaraz po wystygnięciu kleju (około 3 minut), pozwalając na dalszą obróbkę introligatorską i szybką dostawę gotowego produktu do odbiorcy.

PUR (klej poliuretanowy) - Klej utwardzany podczas reakcji chemicznej, uzyskuje wysoką elastyczność i przyczepność do wszelkich podłoży drukowych. Daje to wymierne korzyści przy klejeniu książek i katalogów w których wewnątrz zastosowano papier powlekany - kredowy.

 

Oprawa szyto-klejona

Jest to typ kombinowanej oprawy w której kartki są szyte w zeszyty 16-32 kartkowe, a następnie klejone razem w całość tworząc książkę o objętości sięgającej tysiąca stron. Oprawa szyto-klejona łączy najlepsze cechy obu wyżej wymienionych opraw szytej i klejonej. Łatwa otwieralność książki - tak jak w oprawie szytej + duża ilość stron i grzbiet szerokości do 50 mm - tak jak w oprawie klejonej.

 

Oprawa spiralna

Oprawa popularnie stosowana w różnych dokumentacjach, menu, katalogach, które będą intensywnie eksploatowane. Dzięki perforacji kartek i zastosowaniu metalowej spirali, kartki dowolnej sztywności można swobodnie przewracać mnóstwo razy bez ryzyka ich wypadania jak to ma miejsce przy pozostałych oprawach przy intensywnej codziennej eksploatacji. Brak grzbietu umożliwia przełamywanie książki w dowolny sposób. Jest to oprawa bardzo wygodna w użyciu i bardzo trwała. Możliwość wyboru spirali w różnych kolorach może stanowić dodatkową ozdobę książki. Trwałość książki w oprawie spiralnej można dodatkowo zwiększyć stosując okrągłe rogi co wykluczy ich deformację i rozwarstwianie podczas intensywnej eksploatacji.

 

Drukowanie książek

Zapewniamy drukowanie książek w dwóch różnych technologiach co czyni naszą ofertę elastyczną i dopasowaną do potrzeb klienta. Do nakładów od 1 do kilkuset sztuk stosowana jest cyfrowa technologia druku, natomiast w nakładach wyższych stosujemy technologię druku offsetowego. Realizujemy wydruk książek w czerń, kolorze CMYK oraz Pantone na papierach niepowlekanych, powlekanych, barwionych, objętościowych.


Dodatki do książek

W ofercie drukarni znajdą Państwo także zakładki do książek pod adresem: https://www.drukarniaszczecin.pl/zakladki-do-ksiazek

 

Printhub.pl Drukarnia Online