Surowiec

W zależności od kategorii produktu udostępniamy zróżnicowany wybór surowców i nośników na których zostanie wykonany druk.

 

Podłoża wielkoformatowego solwentowego

 

Podłoża do druku banerów

 

Nośniki do szyldów i billboardów

Papiery

 1. Papier kredowany (powlekany) - wysokiej jakości dwustronnie, dwukrotnie lub trzykrotnie powlekany, bezdrzewny papier kredowany w wersji błyszczącej lub mat. Zastosowanie: Druk wielobarwny. Papier szczególnie polecany do druku kolorowych publikacji, katalogów oraz albumów, folderów i broszur reklamowych.

 2. Amber Preprint to nowoczesny, niepowlekany papier o wysokiej białości, przeznaczony do personalizowanej korespondencji seryjnej, papierów firmowych, faktur i materiałów reklamowych. Papier spełnia wymogi standardów DIN 6723-1 i 6724-1 co gwarantuje jego przydatność do stosowania w czytnikach OCR , jak również zgodnie z normą PN-EN ISO 9706:2001 jest odporny na starzenie się (jest przeznaczony na dokumenty). Amber Preprint doskonale nadaje się do druku cyfrowego oraz ma gwarancję przydatności do drukarek laserowych, nawet po wykonaniu poddruku na maszynie offsetowej. Dzięki jego właściwościom stosowany jest w szybkich kopiarkach i drukarkach. Amber Preprint jest dostarczany zarówno w arkuszach, jak i w zwojach. Papier jest dostępny z certyfikatami FSCTM – The mark of responsible forestry. www.fsc.org. FSC-C012880 i PEFC.

 3. Amber Graphic to biały, niepowlekany papier graficzny, przeznaczony do druku książek, słowników, podręczników, materiałów reklamowych, broszur i katalogów, zarówno jedno-, jak i wielobarwnych. Tak szeroki wachlarz zastosowań jest możliwy dzięki bogatej ofercie gramaturowej. Amber Graphic charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami drukowymi. Amber Graphic jest dostarczany zarówno w arkuszach, jak i w zwojach. Papier jest dostępny z certyfikatami FSCTM  – The mark of responsible forestry. www.fsc.org. FSC-C012880 i PEFC.

 4. Ecco Book Niepowlekany, drzewny papier objętościowy. Wyprodukowany w 100%z  masy termo-mechanicznej.  Charakteryzuje się dużą  grubością  w  stosunku  do  gramatury  oraz  bardzo  wysoką  nieprzezroczystością. Wysoki  wolumen i duża nieprzezroczystość  papieru  pozwalają  zastosować  niższą  gramaturę  niż  w  przypadku standardowych  papierów offsetowych. Oznacza to mniejsze zużycie papieru, czyli niższe koszty produkcji i kolportażu.

 5. Ecco Book Lux Półdrzewny papier objętościowy o barwie kremowej i białej produkowany na bazie masy mechanicznej (ścierdrzewny i celuloza), charakteryzujący się luźną strukturą, tj. dużą grubością w stosunku do gramatury, oraz wysoką nieprzezroczystością w porównaniu do innych półdrzewnych papierów wolumenowych bardzo wysoką gładkością. Dzięki bardzo dużej zawartości celulozy oraz  dobremu zaklejeniu papier idealnie zachowuje się w druku 4+4. Stella Press - papier objętościowy.

 6. Stella Press - Dwustronnie powlekany matowy papier publikacyjny o wolumenie 1,15 cm3/g. Wykorzystanie w procesie produkcji włókien mechanicznych zapewnia mu bardzo wysoką nieprzezroczystość, gwarantującą doskonały efekt w obustronnym druku wielobarwnym. Papier jest bielony ECF.
  Dzięki wyjątkowo wysokiemu wolumenowi i nieprzezroczystości, zastosowanie Stella Press daje możliwość zakupu papieru o niższej gramaturze, bez uszczerbku dla jakości pracy finalnej, co pozwala na uzyskanie wymiernych oszczędności. W wypadku książek, czasopism i magazynów zastosowanie papieru o wolumenie 1,15 sprawia, że grzbiet jest o ok. 15-20% grubszy niż w wypadku standardowych papierów LWC lub MWC.

  Atesty i certyfikaty:
  OHSAS 18001: 2007, EMAS, ISO 14001, ISO 9001 : 2008, PEFC (za dopłatą), FSC (za dopłatą)
 7. Bond Paper Chamois i superwhite - kremowy lub biały papier tłoczony wzorem tkaniny jedwabnej Bond Paper to idealne rozwiązanie dla każdego biura. Szczególnie szerokie zastosowanie znajdzie tam, gdzie oprócz praktycznej strony użytkowania papieru, liczą się również jego walory estetyczne. Bond Paper świetnie nadaje się do tworzenia wszelkiego rodzaju eleganckich dokumentów firmowych - raportów, sprawozdań, czy firmowej korespondencji. To również idealny papier do produkcji ekskluzywnych, książkowych kalendarzy. Żadna, dbająca o swój wizerunek firma nie może funkcjonować bez wysokiej jakości, eleganckich papierów. Dzięki papierom Bond Paper zwykła biurowa praca może stać się prawdziwą przyjemnością.

 

Kartony

 1. Karton Arktika jest kartonem graficznym z białym spodem, typu GC1. Karton ten jest oparty na bazie masy chemotermomechanicznej, dzięki czemu posiada bardzo dobrą sztywność. Posiada atest żywnościowy PZH. znakomicie nadaje się do wykonywania opakowań wysokiej jakości, kart pocztowych, okładek na książki, itp. Na spodniej warstwie kartonu znajduje się warstwa celulozy bielonej, oraz pigmentowane powleczenie. Karta charakterystyki produktu.

 2. Karton Alaska jest kartonem opakowaniowym klasy GC2 ze kremowym spodem. Karton ten jest oparty na bazie masy chemotermomechanicznej, dzięki czemu posiada bardzo dobrą sztywność. Posiada atest żywnościowy PZH. Alaska znakomicie nadaje się do wykonywania pudełek opakowaniowych, szczególnie do żywności. Na spodniej warstwie kartonu znajduje się warstwa celulozy bielonej, umożliwiająca zadruk 1-kolorem. Karta charakterystyki produktu.

 

Folie samoprzylepne

 1. Folia samoprzylepna JAC seria Ecoplus (PE) - Ekologiczna, biała, matowa folia PE wstępnie koronowana, folia poliolefinowa. O trwałości na zewnątrz do 6 miesięcy. Do produkcji etykiet i naklejek odpornych na czynniki atmosferyczne (substytuty PCV) do krótkoterminowych zastosowań zewnętrznych, Grubość folii: 90 µm.