• Wybierz format lub typ produktu, a w następnym kroku uzyskasz wycenę
Wydrukowana gazetka reklamowa, szyta, 8 stronna Wydrukowana gazetka reklamowa, szyta, 8 stronna
Wydrukowana gazetka reklamowa, 4 stronna Wydrukowana gazetka reklamowa, 4 stronna
Gazetki wielostronne szyte drutem, wydrukowane na papierze drzewnym 65g One Bulk Gazetki wielostronne szyte drutem, wydrukowane na papierze drzewnym 65g One Bulk
Gazetki apteczne wielostronne szyte drutem, wydrukowane na papierze bezdrzewnym powlekanym matowym 135g Gazetki apteczne wielostronne szyte drutem, wydrukowane na papierze bezdrzewnym powlekanym matowym 135g

Gazetki reklamowe
✔spożywcze ✔meblowe ✔odzieżowe ✔AGD-RTV ✔apteczne

 


Ogólnie o gazetkach

Gazetki reklamowe są niezastąpione przy wszelkich akcjach promocyjnych reklamujących wybrane produkty z oferty, a także do cyklicznego informowania Klienta o zmianach w stałej ofercie.


Jak przygotować projekt graficzny do druku gazetki?

Projekt graficzny gazetki powinien być przygotowany w rozmiarze zgodnym z makietą zamawianego produktu. Makieta do projektu oraz jej opis są dostępne z lewej strony konfiguratora produktu. Gotowy do druku projekt dostarczyć zapisany w formacie PDF X-3 (sprawdź opcje eksportu do PDF w swojej aplikacji). Przy projektowaniu zalecamy zachować marginesy minimum 3 mm oraz w przypadku tła innego niż białe spad dla 2 mm (format powiększony o 2 mm z każdej strony) Do druku gazetek wielostronnych należy zapisywać jako dokument PDF wielostronny z prawidłową kolejnością stron. Nie należy łączyć stron w składki tworząc tym samym dokument o podwójnej wielkości strony gdyż automatyczny podgląd zostanie wygenerowany nieprawidłowo. PDF powinien być zachowany w przestrzeni kolorów CMYK, a czarny tekst składać się wyłącznie czarnego koloru (C0 M0 Y0 K100)

 

Jakie podłoża stosuje się do drukowania gazetek?

Rodzaj zastosowanego podłoża jest istotną kwestią w druku gazetek. W przypadku kolportażu często waga gazetki jest limitowana do określonej wagi, w tym przypadku należy sprawdzić wagę produktu z wybranym typem papieru.


Najlżejszym papierem w ofercie jest powlekany papier drzewny o gramaturze 65g One Bulk 1.14 który w naszym konfiguratorze jest domyślnym papierem.

One Bulk 1.14 65g to wysokiej jakości dwustronnie powlekany, matowy papier drzewny, cechujący się wysoką objętością i nieprzezroczystością. Papier drzewny One Bulk ma szczególne cechy pozwalające uzyskać dobrej jakości produkt. Mimo swojej niskiej gramatury jego parametry nieprzezroczystości, grubości są zbliżone do papierów powlekanych bezdrzewnych (kredowanych) o znacznie wyższych gramaturach.  Papier ten ze względu na niską gramaturę a tym samym korzystną cenę za arkusz jest doskonałym wyborem przy produkcji gazetek wielostronnych w znacznych nakładach (dziesiątki tysięcy sztuk). Stosując papier drzewny 65g który jest papierem spulchnianym uzyskujemy niższą wagę gazetki, lepszą cenę produktu oraz efekt jakościowy zbliżony do znacznie droższego i cięższego bezdrzewnego papieru powlekanego 115g.

Kolejnym papierem bardzo popularnym przy produkcji gazetek w niskich nakładach (do kilku tysięcy sztuk) jest papier bezdrzewny (kredowany) powlekany 115 - 135g matowy lub z połyskiem. Ten rodzaj papieru jest powszechnie spotykany w druku ulotek reklamowych i folderów. Ze względu na wysoką jakość biel i jakość wykończenia powierzchni zapewnia najwyższą jakość druku.


Podsumowując:

Jeżeli nakład druku gazetek jest niski i waga gazetki nie jest limitowana, zazwyczaj wybierany jest celulozowy papier powlekany 115g.

Jeżeli nakład druku gazetek jest wysoki lub/i niska waga jest limitowana, należy stosować powlekany papier drzewny 65g


Tabela porównawcza papierów Novatech (bezdrzewne) oraz One Bulk (drzewne)

Nazwa papieru Gramatura
(g/m²)
Nieprzezroczystość
(%)
Białość
(CIE)
Grubość
(µm)
Speed-E 80 89 146 101
Speed-E 90 91 146 111
Speed-E 100 91 146 124
Novatech gloss 115 94,5 125 85
Novatech gloss 135 95 125 100
Novatech matt 115 95 100 97
Novatech matt 135 96,5 100 117
One Bulk 1.14 65 95 87 74
Ecco Book 1.4 60 94 80 84
Ecco Book 1.6 70 97 80 112
Ecco Book Cream 2.0 60 92 73.5 120
Ecco Book Cream 2.0 70 93 73.5 140
Ecco Book Cream 2.0 80 94 73.5 160
Ecco Book Cream 2.0 90 94 73.5 180

 

Jak drukowane są gazetki?

Druk gazetek odbywa się na przemysłowej maszynie arkuszowej Heidelberg w pełnym kolorze w standardzie Euroscale (CMYK) w wysokiej rozdzielczości 2400 DPI z zastosowaniem rastra hybrydowego. Kolory w druku są kontrolowane densytometryczne do wzorca ISO odpowiedniego dla zastosowanego podłoża drukowego.


Jakie są metody oprawy/wykończenia gazetki?

Rozróżniamy trzy rodzaje gazetek:


Gazetki wielostronne mogą być wykonywane w formie zszywanej lub składanej (falcowanej)
Wyróżniamy następujące sposoby składania (falcowania) gazetek takie jak:

  • składanie na pół
  • składanie w C
  • składanie w Z (zygzak)
  • składanie krzyżowe

Popularne sposoby składania folderów reklamowych


Forma składana jest mniej czasochłonna w wykonaniu a tym samym korzystniejsza cenowo w stosunku do oprawy szytej.


Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania

na temat drukowanych w naszej firmie naklejek, etykiet, plomb zapraszamy do kontaktu. Drukarnia Gazetek "Designer" czeka na Państwa pytania w godzinach od 8 - 20. Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na pytania.


Printhub.pl Drukarnia Online