• Wybierz format / typ produktu

Projekt graficzny:

Jeżeli nie posiadają Państwo gotowego projektu baneru, nasze studio graficzne za niewielką opłatą przygotuje potrzebny materiał służąc fachową wiedzą i praktycznym doświadczeniem.

Pamiętaj zlecanie projektu niesprawdzonym grafikom nie zawsze się opłaca. Projekt to często ułamek kosztów druku, nie ryzykuj, nie warto! grafik amator nie pokryje kosztów ponownego druku... wyprze się i będzie unikał odpowiedzialności za swoje błędy. Nie zawsze to co pokaże na ekranie będzie wyglądać tak samo po wydrukowaniu, profesjonalne projektowanie to złożony temat, a nie improwizacja.

 

Druk:

Pełny kolor pozwala na umieszczenie znaków firmowych, zdjęć i grafiki oraz daje nieograniczone możliwości przy projektowaniu banera.

Ostrość - Druk z maszyny solwentowej wysokiej rozdzielczości z modulowaną wielkością punktu, kolory nasycone druk ostry.

Kolory - Stosujemy odpowiednie profile barwne do każdego medium na którym wykonujemy druk, dzięki czemu kolory są prawidłowo odwzorowane.

Pamiętaj unikaj stosowania czarnych tekstów z 4 składowych (CMYK) czarny tekst szczególnie drobny powinien mieć udział 100 % tylko w kanale czerni. Dopilnuj by przy projektowaniu była użyta paleta barw CMYK zamiast RGB w innym przypadku efekt druku może być inny niż zakładany.

 

 

 

Format:

Szeroki wybór formatów banerów pozwala wybrać każdemu Klientowi odpowiedni rozmiar dla siebie. Do kilku metrów szerokości i kilkunastu metrów długości.

Pamiętaj przy projektowaniu banera stosuj marginesy kilka cm, nie umieszczaj ważnych detali przy krawędzi.

 

Nośnik:

Do druku banerów stosujemy różne nośniki w zależności od zastosowania, najbardziej popularne to:

Frontlit - Przeznaczony do druku jednostronnego. Zbudowany jest z tkaniny poliestrowej powleczonej PCV. Bardzo wysoka wytrzymałość na rozdarcie. Zastosowanie jako nośnik reklamowy oświetlony od strony zewnętrznej (strona zadrukowana) światłem dziennym lub sztucznym. Poszczególne pasy frontlitu mogą być łączone poprzez zgrzewanie tworząc powierzchnię o wymiarach limitowanych tylko wytrzymałością konstrukcji nośnej banera, lub możliwościami jego zamocowania.

Backlit - jest materiałem winylowym przepuszczającym i rozpraszającym światło. Przeznaczony do oświetlenia "tylnego", podczas dnia zachowuje takie same właściwości wizualne jak frontlit. Poprzez odpowiedni projekt można uzyskać efekt day/night - czyli obraz widziany podczas dnia, w nocy przy podświetleniu banera jest uzupełniany o dodatkowe elementy. Backlit może być łączony w wieksze powierzchnie specjalnie wykonnymi zgrzewemi - niewidocznymi przy podświetleniu.

Blockout - Materiał przeznaczony do zastosowania wewnętrznego i zewnętrznego tam, gdzie grafika jest dwustronna i nie może się przenikać, Może miec także zastosowanie do wyciemniania pomieszczeń hotelowych czy biurowych

Siatka - Przeznaczona do dużych i bardzo dużych powierchni reklamowych (kilka set do tysięcy metrów kwadratowych) lub też do miejsc, gdzie zastosowanie pełnej struktury nośnika mogłoby spowodować uszkodzenie konstrukcji nośnej, lub nawet zerwanie banera poprzez działanie waitru. Stosowana z powodzeniem jako osłona na rusztowania przy remontach budynków. Siatka jest produkowana w szerokiej gamie gęstości, co pozwala na optymalne dobranie materiału do miejsca przeznaczenia.